PM: rahvas on poliitilisest mudamaadlusest väsinud

19. veebruar 2001, 08:12

Ühelgi erakonnal pole millegi üle rõõmustada, taas on leidnud kinnitust Eesti noore poliitika igivana tõsiasi - võim on rahvast võõrandunud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Emori tehtud uuringus ei toeta 52 protsenti küsitletutest ühtki poliitilist parteid, peaministri-eelistuste kohta andis iga teine küsitletu vastuse ?ei oska öelda?.

Võimu rahvast võõrandumine ei ole paratamatu nähtus - seda kinnitavad teised Euroopa riigid. Kui meil osales 1999. aasta riigikogu valimistel 56,3% kodanikest, siis T?ehhis käis aasta varem parlamenti valimas 74%, Saksamaal 82,3% ja Taanis koguni 85,9% valimisõiguslikest inimestest. ?Viga? peitub meis enestes - eelkõige ülimasse kolklusesse langevas Eesti poliitikas.

Opositsiooni (pole tähtis, kes seal parasjagu on) karjed teerullitaktika kahjulikkusest unustatakse kohe, kui ise võimule saadakse. Tulemuseks on leppimatu vastasseis, kust iga päev paiskub ühiskonda suur pahvakas tigedust.

Kui palju annavad poliitikud oma tegevusest rahvale aru? Peaaegu üldse mitte, sest Eestis puudub valitud isikute aruandlus.

Praegune Eesti poliitika on nagu halisejate koor, kus lõputus laulus korrutatakse refräänina ?rahvas võõrandub võimust?, kuid tegelikkuses piirdutakse üksnes käte laiutamisega. Ju siis peab poliitiliselt ükskõiksete hulk veel kasvama ja valimistest osavõtu protsent langema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing