Valga sarisüütaja reetsid jalajäljed

27. veebruar 2001, 08:31

Lumele jäetud jalajäljed juhatasid Valga politseile kätte narkomaani, kes pistis kuu aega tagasi ühe õhtu jooksul järjest põlema puukuure, mis omakorda ähvardasid süüdata elumaju, kirjutab Postimees.

Valgas 1. veebruari õhtul kolmele järjestikusele kuuripõlengule sõitma pidanud kohalik päästeteenistus oli juba toona veendunud, et linnas tegutseb süütaja. Et tegemist on varem kaks korda kohtus karistatud 18aastase narkomaaniga, selgus mõni aeg hiljem.

Valgamaa päästeteenistuse direktor Väino Rimm ütles, et süütaja jalajäljed olid näha juba esimesel põlengukohal Laial tänaval. Lumel oli selgelt näha, kuidas keegi oli sealt üle raudtee Aasa tänava suunas läinud. Vähem kui kolmveerand tundi pärast esimest väljakutset süttis ka seal puukuur.

?Kui mõne aja pärast tuli kolmaski väljakutse, siis olime juba ka neljandaks valmis,? meenutas Rimm.

Rohkem väljakutseid sel õhtul ei tulnud ning peagi oli politseil jälgede järgi teada, et süütamises kahtlustatav võib olla Valga haiglas. Selgus, et ta oli sinna ise vabatahtlikult läinud.

Valga politseiprefekt Aivar Otsalt ütles, et varem avaliku varguse ja huligaansuse eest karistatud poiss kurtis psüühilisi probleeme ning tahtis seetõttu ravile pääseda. Arstid tegid haiglas kindlaks, et ta on sel päeval narkootikume tarvitanud.

Kohtupsühhiaatriline ekspertiis peab selgitama, kas kuure süütanud nooruk on süüdiv või mitte. Pole välistatud, et sama inimene võib olla teistegi Valgas eelmisel sügisel puhkenud kahtlaste tulekahjude taga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing