Invicta juhtimistreeneri tapmise taga kaks noorukit

Inno Tähismaa 28. veebruar 2001, 17:16

Möödunud neljapäeval jäi kadunuks tuntud koolitusfirma Invicta 38aastane juhtimistreener Urmas Norden, kelle tapmises kahtlustab politsei kahte poole nooremat noorukit.

Politsei andmetel oli mõrva motiiviks armukadedus, kuna Norden olevat oletatava tapja sõbrannaga kohtamas käinud.

Invicta juhatuse esimees Mihkel Pärjamäe on juhtunust löödud. Tema sõnul on mõrva põhjused seni veel hüpoteetilised.

Pärjamäe ütles, et kohtamise versioon on vähetõenäoline, kuna Nordenil olid plaanid eraelu korda seada ja osta korralik elamine. Tema sõnul võis Nordenile saatuslikuks saada tema töö psühholoogina, kuna läks nõustamises sageli kaugemale, kui paljud teised ja püüdis aidata siis, kui teised mööda käisid.

Eilne Õhtuleht vahendab Tallinna politsei infot, mille järgi kahtlustatakse tapmises 15aastast Viktorit, kes peeti läinud redel kinni Nordenile kuulunud Ford Mondeo roolis. Ühtegi dokumenti Viktoril auto kohta esitada ei olnud, kuigi ta väiti, et Norden andnud Fordi talle kasutada.

Politseile tundus asi kahtlane ja kui asja uurima hakati, tunnistas Viktor üles, et tappis koos oma kaaslasega Nordeni Raplamaal ja mattis surnukeha Rabivere turbarabasse. Esialgsetel andmetel peksid noormehed mehe surnuks.

Politsei andmetel oli Norden mõni aeg tagasi Viktori sõbra tüdrukuga interneti jututoas rääkinud ning temaga kohtamas käinud. Noormehed olid mehe mõrvanud kättemaksuks.

Norden oli Invicta meeskonnatöö treener alates 1997. aastast. 1985. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli sotsiaalpsühholoogina. Norden on töötanud Tartu Ülikoolis, Tallinna Kriisiabi Keskuses ja trükiettevõttes Aldus. Invictas oli Nordeni osaks meeskonna koostöö-, motivatsiooni- ja stressijuhtimise treeningute läbiviimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing