02. märts 2001, 00:00

Reitinguagentuur Standard & Poor?s hoiatab, et Rootsi Swedbanki ja SEB ühinemine võib ohtu seada Eesti Hansapanga ja Ühispanga reitingut, edastab Reuters.

Põhjus peitub selles, et konkurentsikaalutlustel tuleb üks pankadest müüa. Kui praeguste reitingute aluseks olevad tegurid sellest muutuvad, võib alaneda ka reiting.

Praegune Hansapanga reiting BBB/stabiilne/A-2 kajastab tugevat omanikku, domineerivat asendit Eesti pangandusturul, tugevat kapitalisatsiooni, likviidsust, head juhtimist, varade kvaliteeti ning head tulusust. Ühispanga BBBpi puhul toonitab agentuur tugevat omanikku ja positsiooni Eesti pangandusturul, samas kui käimasolev restruktureerimine on majandustulemused jätnud tagasihoidlikuks.

S&P ei pea võimalikuks ostjaks mitte Nordead, vaid Sampo-Leoniat, millele kuulub Eestis Sampo Pank, sest sellega ei kaasneks konkurentsiprobleeme. ÄP Online

Tallinna Kaubamaja AS teavitas Tallinna börsile, et kontserni auditeeritud puhaskasumiks kujunes eelmine aasta 60,4 miljonit krooni ehk 74% võrreldes enam 1999. aastaga. Tallinna Kaubamaja konsolideeritud netokäive 2000 aastal oli 1,19 miljardit krooni. Aasta varem oli kontserni käive 0,996 mld krooni. ÄP Online

Rakvere Lihakombinaadi grupp teavitas Tallinna börsile, et grupi kasum oli eelmisel aastal 1,2 mln krooni. Kasumi kujunemisele avaldasid negatiivset mõju 2000. aasta jooksul märkimisväärselt kerkinud tooraine hinnad, mille hinnatõusu ei õnnestunud ettevõttel operatiivselt üle kanda valmistoodangu hindadesse.

1999. aastal teenis ettevõtte 21,1 mln kroonise kasumi. ÄP Online

Seitsme börsil noteeritud Rootsi internetikonsultatsioonifirma läinud aasta kahjum enne makse oli kokku 8,3 miljardit Rootsi krooni ehk 14,3 miljardit Eesti krooni, kirjutab Dagens Industri. Summa ületab firmade börsiväärtuse 2,6 miljardi Eesti krooniga.

Majandusharudest on varem nii halvasti läinud vaid Rootsi pankadel ja kinnisvarafirmadel 1980. aastate lõpus, kirjutab leht.

Kokku on seitsme firma börsiväärtus 6,8 miljardit Rootsi krooni. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing