Politsei öise alkoholimüügi keelamise vastu

01. märts 2001, 08:07

Tallinna politsei ei poolda öise alkoholimüügi keelustamist, kuna see looks soodsad tingimused salaviinaäri õitsemiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Absoluutne keelustamine tähendab seda, et alkoholimüüki, mida oli seni linlase jaoks soodustatud ning harjumuseks loodud, hakkaksid keelustamise järel ära kasutama ebaseaduslikud viinaärid ja see toob politseile tööd juurde,? ütles Tallinna politseiprefektuuri juht Jüri Kasesalu. Tema sõnul tuleb öine alkoholimüük rangetesse piiridesse panna.

24 tundi avatud Westmani kaupluse juhataja Milvi Teniste sõnul ostetakse öisel ajal peamiselt toitu, tubakatooteid ja lahjemat alkoholi. ?Minev kaup on õlu ja vein, aga ka kange alkohol ja seda ajavahemikus üheteistkümnest üheni öösel,? ütles Teniste. ?Kui öine alkoholimüük keelatakse, siis mingil määral rahaliselt kaotame ja anname võimaluse keldripoodidele Lasnamäel, kust saab 6aastanegi probleemideta suitsu osta.?

Tartus, kus öine alkoholimüük lõppeb tanklates ja 24-tundi avatud poodides kell kaks öösel ning kioskites kell kaksteist, pole kuritegevuse vähenemise märke näha.

Tartu politseiprefektuuri pressiesindaja Kadri Palta sõnul näitab kasvav kuritegevuse hulk vastupidist.

?Kui inimene tahab juua, siis saab ta pudel igalt poolt kätte,? ütles Palta. ?Tartu politseil on teada ka hulgaliselt salaviinaga kauplevaid urkaid, kuid trahvid on seaduse järgi nii väiksed, et poed maksavad selle ära ja jätkavad tegevust.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing