SLÕL: aita ennast ise, ravi ennast ise

01. märts 2001, 08:53

Nagu praegused võimulolijad kunagi ütlesid: riik aitab neid, kes ennast ise aidata suudavad. Selle sotsiaaldarvinistliku ideoloogiaga sobib uus ravikindlustuse seaduse eelnõu, mis jätab ravita töötud ja lastega kodus olevad emad, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Aidake ennast ise, teatatakse neile, midagi pole juhtunud, te jääte küll ilma senisest võimalusest saada arstiabi abikaasa haigekassakaardi kaudu, aga te võite ju ennast ise kindlustada. Mis see siis on, 700 krooni kuus?

Inimesed, kes selliste põhjendustega lagedale tulevad, näevad elu ilmselt ainult läbi (ameti)autoakna. 700 krooni kuus on hiigelsumma. Lastetoetus, muuseas, on 150 krooni lapse pealt. Igaüks võib arvutada, kui lihtne on näiteks lastetoetuste najal seda kindlustust maksta. Igaüks võib ka arvutada, mis lapse pidamine niikuinii veel maksab.

Kummaline, räägitakse, et hoidke oma lapsi, olge ikka lapsega kodus nii kaua kui saab - ja samas nõutakse emadelt, kes seda kõike tõena võtavad, kes ongi valmis lastega kodus olema, 700 krooni kuus?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing