EPL: üks firma, üks kõnehind

02. märts 2001, 08:09

Üks võrk, üks kõne ? nii reklaamib Eesti Telefon oma viimast hinnakirjamuudatust, mille järgi 1. aprillist kaob hinnavahe kohalike ja riigisiseste kaugekõnede vahel. Paraku sisaldab uus hinnakiri ka hindu, mis vaevalt tärganud konkurentsi Eesti sideturul surmata võivad, kui sideamet vahele ei astu, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

See, et Eesti Telefoni võrgus võetavatele Eesti-sisestele kõnedele hakkab kehtima üks hind, pole üldjoontes paha.

Halb on Eesti Telefoni uue hinnakirja juures see, et konkurentide ? Tele2 ja Unineti ? võrkudesse helistamise eest kavatseb ta oma klientidelt üsna soolast hinda hakata nõudma (normaalajal 50-57 senti minut).

Kui need eile avaldatud hinnad jäävadki kehtima, on see argument Tele2 või Unineti kliendiks hakkamise vastu. Ja kui neile kliente eriti ei lisandu, peavad tänavu turule tulnud telefonioperaatorid varem või hiljem pillid kotti panema. Konkurentsist telefoniturul ei saaks asja.

Tõenäoliselt nii siiski ei lähe, sest sideamet saab ja peab sundima Eesti Telefoni uutele telefonifirmadele võrdseid tingimusi pakkuma. Ka Eesti Telefoni juhid ei paistnud eile väga veendunud olevat, et nad sideametiga tekkivas vaidluses peale jäävad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing