Rahvusooper peab restoraniga kohtusõda

09. märts 2001, 09:25

Rahvusooper Estonia peab kuuendat aastat kurnavat kohtusõda 1993. aastast majas pesitseva rentniku Ooperi Restorani ASiga, kelle puhvetis pakutavat kohvi ei suuda näitejuhi abi Helgi Sallo suu sissegi võtta, madal rent on aga teatrile ja maksumaksjale kahjulik, kirjutab Postimees.

Estonia arendusdirektori Toomas Türnpuu väitel peavad nad Ooperi Restorani ASi juhatuse esimehe Valeri Fjodoroviga kohtusõda juba alates 1995. aastast, kusjuures lõppu ei paista.

Põhjus 1993. aasta rendilepingus, mille kohaselt Estonia tollane ja Vanemuise praegune direktor Jaak Viller andis Fjodorovi firmale veerand sajandiks kasutada 385ruutmeetrise tüki ooperimajast. Ruutmeetri hind oli kaheksa aastat tagasi ja on tänagi 10 krooni, kuigi uued lepingupartnerid on avalikul konkursil pakkunud Eesti pealinna südames asuva hoone ruutmeetri eest 40 ja isegi 100 krooni, lisaks käibemaks.

Türnpuu väitel on rendileping maksumaksjale ja ooperimajas töötavale 700 estoonlasele, kellest paljude palk kõigub 1600-2200 krooni vahel, kurb ja kurnav, sest annab Fjodorovile kõik õigused ja alusetu võimaluse rikastuda, Estoniale aga üksnes kohustused.

1998. aastal jõustus rahvusooperi seadus, mis lõpetas Fjodorovi rendilepingu. Fjodorov esitas hagi riigi vastu linnakohtusse ja nõudis rendilepingu kehtivuse tunnistamist. Eelmise aasta detsembris jättis kohus Fjodorovi hagi rahuldamata.

Ringkonnakohus langetab otsuse 16. märtsil. Pärast seda on oodata uut kohtuooperit ja uusi vaidlusi linnakohtus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing