Eesti taganeb BMW vahendajast

13. märts 2001, 08:16

Kuigi majandusministeeriumi infovahendaja volitused kaotanud BMW tehase projekti Eestisse tooja Willi Martens on viimased päevad intensiivselt otsinud kontakti Eesti esindajatega, üritavad kõik temaga seotud instantsid temast eemalduda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Martens soovis eile kohtuda lisaks peaminister Mart Laarile ka rahandusminister Siim Kallasega, kuid ministrid keeldusid temaga kokku saamast.

Valitsuse pressinõuniku Priit Põikliku väitel on see loomulik, et peaminister ei kohtu ühegi isikuga, kes esineb ärimehele mittekohaste avaldustega ning kellelt on ära võetud volitused. ?Niimoodi asju ei aeta,? lisas Põiklik.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Hanna Hinrikus ütles samuti, et ministri päevakavas kokkusaamist ei olnud.

?Tean, et Martens otsis kontakti rahandusministri nõuniku Madis Mülleriga,? rääkis Hinrikus. Müller teatas kokkusaamise mittetoimumisest. Sama teatasid majandusministeerium ning teede- ja sideministeerium.

Eesti suursaadiku Saksamaal Riina Kionka väitel on ta majandusministri nõuniku Merike Kompuse järel teine infokanal BMW küsimustes.

?Willi Martens jagas informatsiooni küll BMWga, kuid mitte Eestiga. Möödas on viis-kuus nädalat ning see on olnud täielik auk,? rääkis Kionka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing