EPL: armee pääses, Laar mitte

13. märts 2001, 08:28

Kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts esitas eile president Lennart Merile pildiskandaali kohta just sellise ettekande, nagu riigikaitse kõrgeim juht oli tellinud, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Meri eesmärk oli pildiskandaali kohta kibekiiresti ettekannet nõudes teha avalikkusele selgeks, et peaminister Mart Laari ja tema kaaskonna poisikeselikul tembutamisel pole midagi pistmist kaitseväega.

Piisavalt piinlik on juba see, kui valitsusjuht poliitilise rivaali pildi pihta püssi paugutab. Aga kui tulistajaks oleksid olnud ka kaitseväelased, saanuks seda tõlgendada nii, et peaminister õhutab kaitseväes agressiivsust opositsioonijuhi vastu.

Meri sai just sellise ettekande nagu ta tahtis ? see võtab kaitseväelastelt igasuguse vastutuse Mart Laari ja Robert Lepiksoni ?omaalgatusliku laskeharjutuse? eest. Loomulikult sobis selline teenistusliku järelvalve tulemus suurepäraselt ka kaitseväe juhataja Kõutsi huvidega. Kaitseväe maine pesi ettekanne puhtaks, peaministri patustamine eetikareeglite vastu leidis aga kinnitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing