16. märts 2001, 00:00

Praegune vaidlus pensionikindlustuse ümber käib valitsuses ja riigikogus selle üle, kas luua vabatahtlik või kohustuslik pensionikindlustus. Kas suunata laekuv raha erakindlustusseltsidesse või riiklikusse pensionikindlustusfondi. Endine sotsiaalkindlustusameti peadirektor, nüüdne Bico Elukindlustuse tegevdirektor Georg Männik leiab, et pensionikindlustuse lahendus on vabatahtlik tulumaksuvaba tööandja sõlmitud pensionikindlustus. Sotsiaalminister Toomas Vilosiuse seisukoht on, et valitsuse ülesanne on tagada vaid elatusmiinimum. Kindlustusseltside liidu president Matti Klaar on veendunud, et pensionikindlustus peab olema kohustuslik ja käima eraseltside kaudu.

Hetkeseis: Viis aastat on möödas aga pensionireform on päevakajaline teema ka täna. Kolmikliidu esialgne eesmärk oli käivitada kogumispension ehk pensioni teine sammas 2001. aasta alguses. Eesmärk ei täitunud, sest koalitsioonis vaieldi samuti selle üle, kas kogumispension peaks olema kohustuslik või vabatahtlik. Viimase kompromissvariandi kohaselt on kogumispension kohustuslik ainult uutele tööturule sisenejatele.

?Erkpunase kestaga fiiberkaablid jooksevad Mäe talu kuivkäimla prill-laua tagant läbi suitsunud palkseina hämarasse tagakambrisse, kus Indrek suure monitori ees internetis surfates elu mõtet otsib. All orus ajab Pearu sõnnikuhargiga taga Eesti Telefoni ja arvutifirmade konsultante, kes üritavad peremeest veenda astuma infoühiskonna täieõiguslikuks liikmeks. Mõlema talu elu on peapealepööratud,? algas Äripäeva juhtkiri, milles kommenteeriti Eesti arvutiseerimist ehk Tiigrihüppe projekti.

Hetkeseis: Viis aastat tagasi tundus uskumatu, et 2001. aastal võib suur osa Eesti edukaid talusid olla internetti ühendatud. Tookord oli eesmärk viia internetiühendus ja arvutid igasse kooli ja see tundus väga ambitsioonikas. Täna on seatud veelgi ambitsioonikam eesmärk muuta Eesti maailma kõige internetiseeritumaks riigiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing