Õppetöö lõpeb tänavu 23 koolis

15. märts 2001, 09:26

Omavalitsused sulevad tänavu 23 kooli, neist kahes ei olnud sel õppeaastal ühtegi õpilast ja õppetööd ei toimunud, kirjutab Maaleht.

Haridusministeeriumi pressinõunik Olav Kruus ütles, et suur hulk sulgemisele minevatest koolidest on väikekoolid, kus õpilasi neli kuni kuusteist, seega vähem kui tavalises klassis.

Võrumaa Tsolgo algkoolis õpib praegu kümme last. ?Me oleme kooli kinnipanekust masenduses,? rääkis Tsolgo kaupluse müüja Maarika Tõppan. ?See on järjekordne hoop siitkandi rahvale ? jälle jääb midagi vähemaks. Alles ju vähendati bussiliine!? Veel kahe aasta eest tegi vald koolile korraliku remondi.

Haridusministeeriumi pressinõunik Olav Kruus kinnitas, et koolide sulgemise otsustab siiski omavalitsus ning riigil ei ole käsil tahtlikku väikekoolide sulgemise kampaaniat. ?Ühest küljest on rahakoti võimalused piiratud,? ütles ta. ?Teisalt väheneb iga aastaga ka kooliealiste laste arv.?

Kruusi hinnangul on väikestes koolides hariduse kvaliteet madalam kui suuremate võimalustega koolides. ?See ei tähenda, et ka väikekoolides ei oleks väga hea tasemega ja entusiastlikke õpetajaid.?

Praegu on Eestis 687 kooli, sügisest seega 664. 1990. aastal oli 641 kooli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing