Pärnu linnapea lubab järgmiseks suveks uut raamatukogu

16. märts 2001, 08:43

Pärnu linnapea Einar Kelder tahab Pärnu uue keskraamatukogu järgmise aasta suveks lõpuni ehitada, linnavalitsus on valmis tänavu ehituseks kulutama kuni 17 miljonit krooni, kirjutab Pärnu Postimees.

Praegu valmistavad osaühingu Kolm Pluss Üks arhitektid raamatukogu uusi tööjooniseid, sest esialgset projekti pidas linnavalitsus liiga kalliks. 40-50 miljoni krooni suurune ehitusmaksumus vähendatakse 30 miljonile, põrandapinda on uues raamatukogus 4000 ruutmeetri asemel 3000.

Aprilli teisel nädalal loodetakse tööjoonised valmis saada, et seejärel välja kuulutada ehituse riigihankekonkurss. Ehitust on kavas alustada juulis, et see nii kiiresti kui võimalik lõpetada.

?Meile pole vaja järjekordseid varemeid,? viitas Kelder pooleli olevatele uue haigla ja mudaravila ehitusele. ?Raamatukogu on meie kõige tähtsam kultuuriobjekt.?

Pärnu selle aasta eelarve näeb ehituseks ette 7,28 ja riigieelarve kaks miljonit krooni. Linnapea ei välista tänavu veel seitsme kuni kümne miljoni krooni kulutamist, kui volikogu sellega soostub.

Klaasist raamatukogu esimesele korrusele ehitatakse komplekteerimisosakond, fondihoidla, 50-60kohaline perioodika lugemissaal, kolm eraldatavat-ühendatavat ringiruumi, garderoob, näituste korraldamist võimaldav fuajee ja internetikohvik.

Teisel korrusel hakkavad paiknema 393 ruutmeetri suurune laenutusosakond, mis teenindab täiskasvanuid, 453 ruutmeetrit hõlmav lastekirjanduse osakond, laste muinasjututuba ja laste puhkeruum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing