Analüütikud kiidavad Nokiat

16. märts 2001, 12:08

Analüütikute hinnangul tuleb Nokia mobiiltelefonide müügi vähenemisega maailmaturul konkurentidest paremini toime ning suudab aastaga oma turuosa suurendada. Ericssonile ja Motorolale seevastu ennustatakse turuosade vähenemist, kirjutab Dagens Industri.

?Nokia on selleks palju paremini ette valmistatud ning kontrollib olukorda,? ütles ING Baringsi analüütik Hendrik Zonnenberg ajalehele Wall Street Journal. Tema hinnangul on head väljavaated ka Saksa Siemensil.

Zonnenbergi hinnangul kahaneb Ericssoni turuosa 7%le ja Motorola osa 12,5%le.

Ka Briti majandusleht Financial Times usub Nokia turuosa Ericssoni arvelt kasvavat. ?Nokia alandatud esimese kvartali müügiprognoos on endiselt muljetavaldav ning firma tugevdab oma positsioone nii mobiiltelefonide kui võrgusüsteemide alal. Samuti on Nokia laovarud oluliselt väiksemad kui paljudel konkurentidel,? kirjutab Lex kolumn.

Analüüsifirmadest tõstis Morgan Stanley Nokia selle aasta kasumiprognoosi aktsialt 7% võrra 0,82 eurolt 0,88 eurole. Merck Finck hindas Nokia ümber turu keskmisest madalama tulususega aktsiast turu keskmisega samal tasemel kauplevaks aktsiaks, alandades samas selle aasta kasumiprognoosi aktsialt 1,02 eurolt 0,89 eurole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing