Rahanappus sunnib arste välja kirjutama koopiaravimeid

19. märts 2001, 08:07

Inimene peab hakkama ise otsustama, kas valida tõhusam originaalravim või selle odavam koopia. Uus ravimiseadus piirab arsti võimalusi nende hinnangul efektiivsemaid ravimeid määrata, kirjutab Postimees.

ASi Emor uuringust selgub, et 92% kardioloogidest ja apteekritest eelistavad originaalravimeid koopiaravimitele. Enamik vastanuid kirjutaksid patsientidele kallimaid ravimeid, kui puuduks eelarvesurutis.

Ravimiseaduse eelnõu järgi kinnitatakse arstidele aastane ravimieelarve, mille suurus sõltub iga tohtri patsientide hulgast, soost ja vanuselisest koosseisust.

?Selge on see, et kui poleks hinnaprobleemi, kirjutaksin ka mina välja originaale,? on TÜ kardioloogiakliiniku juhataja professor Rein Teesalu veendunud. ?Koopiaravimite toimeaine on küll sama, kuid aine organismi sulandumine on teistsugune.?

?Kõigepealt tuleks mõisted selgeks teha ning siis saab juba igaüks aru, et niinimetatud koopiad ei erine kallitest rohtudest,? ütles haigekassa juhatuse liige Toomas Palu. ?Koopia- ehk geneerilise ravimi toimeained on täpselt samad,? väidab Palu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing