Tallinna linnavalitsus keeldub Valdmanni korruptsioonis süüdistamast

19. märts 2001, 11:37

Tallinna linnavalitsuse sisekontroll ei näe kommunaalameti juhi Ain Valdmanni laenuvõtmise taga tänavapuhastuskonkursi võitnud ASiga Vare seotud firmast OÜ Feierson korruptiivset tegu.

Nädala eest kirjutas Äripäev, et Ain Valdmann võttis möödunud aastal 1,3 miljonilise laenu Oült Feierson, mille juht Ghita Aarma kuulub tänavapuhastuskonkursi võitnud AS Vare nõukokku.

Seepeale nõudis linnavalitsuse sisekontroll Valdmannilt seletuskirja, milles kommunaalameti juht tunnistas laenu võtmist, kuid märkis, et ei teadnud Ghita Aarma kuulumisest AS Vare nõukokku.

?Hankematerjalid tänavapuhastuse korraldamisele Tallinnas on vastavalt seadusele vormistatud ning nendes pole kirjas, et Ghita Aarma on AS Vare nõukogu liige,? ütles linnavalitsuse sisekontroll Kaida Kauler. ?Sellel hetkel, kui riigihankekonkurss korraldati, polnud Valdmann veel laenu võtnud. Uurisin ka kommunaalameti seotust OÜ Feiersoniga, kuid ühtegi lepingut nende vahel kunagi sõlmitud pole.?

?Pärast nädalaajalist uurimist ei saa ma hetkel küll väita, et Ain Valdmann on toime pannud korruptsioonivastase teo,? ütles Kauler.

ASi Vare juhib Ghita Aarma elukaaslane ning Valdmanni kauaaegne sõber Heiki Anipai. Viimase kinnitusel tunnevad nad Valdmanniga üksteist juba 70ndate lõpust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing