27. märts 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud kardavad kasumihoiatusi, mis võivad muuta kvartali hullemaks alates 1991. aastast.

?Tavaliselt on tippkasumihoiatuste nädalad praegune nädal ja kaks nädalat pärast seda,? ütles firmade kasumeid jälgiva firma First Call analüüsidirektor Chuck Hill. Hill ootab rekordilist kasumihoiatuste arvu firmadelt, kes järgmisel kuul teatavad oma esimese kvartali majandustulemused, teatas CNN.

Esimeseks kvartaliks ootavad First Calli küsitletud analüütikud Standard & Poor?s 500 indeksisse kuuluvatelt firmadelt keskeltläbi 7,2 kasumilangust. ÄP Online

Statoili tegevjuhi Olav Fjelli sõnul soovib Norra parlament viia kompanii Oslo ja New Yorgi börsile juunis, teatab uudisteagentuur AFX.

Vaatamata erakondade vahel eksisteerivatele erimeelsustele selle kohta, kui suur osalus müüakse, usub Fjell, et lõppotsus tehakse juba aprillis.

Fjell kinnitas, et Statoil kavatseb noteerida aktsiad Oslo ja New Yorgi börsidel, kuid loobus esialgsest Londoni börsil noteerimise plaanist. ÄP Online

Cisco Systems Inc. juht John Chambers ütles Financial Timesile, et USA majanduse allakäik kestab vähemalt kolm kvartalit ning on märke, et see kandub laiali, edastas Reuters.

Chambersi sõnul näeb firma probleemide laienemist Aasiasse ja nende varajasi märke Euroopas. ÄP Online

PepsiCo Inc. teatas firma juhi Roger Enrico boonuse kasvust möödunud aasta eest, pakkudes talle vähem aktsiaoptsioone. See alandas tema kogu kompensatsioonipaketti 15 võrra 2000. aastal 652 mln kroonile.

Reutersi andmetel selgub aastaaruandest, et maailma suuruselt teine karastusjookide tootja tasustas 56aastast Enricot, kes plaanib järgmisel aastal pensionile minna, 4 mln dollarilise (70 mln krooni) boonusega. ÄP Online

Kolmkümmend Hiina fondihaldusfirmade juhtivtöötajat on vallandatud või distsiplinaarkorras karistatud, sest riigi väärtpaberijärelevalve tõestas nende osaluse aktsiahindadega manipulatsioonis, kirjutas Financial Times.

Hiina kümnest suurimast fondihaldurist vaid kahe puhul leidis riigi väärtpaberijärelevalve, et nad hinnamanipulatsioonidega ei tegelenud.

Tüüpilise skeemi kohaselt ostsid ja müüsid fondihaldurid oma kontol olevaid aktsiaid, suurendades niimoodi kauplemisaktiivsust ja kergitades aktsiate hindu, mis omakorda meelitas teisi investoreid aktsiaid ostma. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing