Tarbijakaitse nõuab valitsuse sekkumist Eesti Telefoni tegevusse

26. märts 2001, 17:03

Seoses Eesti Telefoni poolt 1. aprillist planeeritava hinnamuutusega tegi tarbijakaitseamet pöördumise majandusministrile ja teede- ja sideministrile, paludes neil, kui valitsuse liikmetel sekkuda motiveerimatult kõrge hinnatõusu kohaldamisse Eesti Telefoni poolt, teatas tarbijakaitseamet.

Arvestades Eesti territooriumi suurust ja Eesti Telefoni rakendatud uusi kaasaegseid tehnilisi lahendusi oleks riigisisese kaugekõne ja kohaliku kõne hinna ühtlustamine põhimõtteliselt õige ettevõtmine, seisab tarbijakaitse pressiteates.

Eeldusel, et Eesti Telefoni klientide kõneminuti arv ja kohalike kõnede ning riigisiseste kaugekõnede omavaheline suhe jääb endiseks, suurenevad tarbijakaitseameti hinnangul telefoniarved umbes 25%. Seda väidet kinnitab ka ameti poolt korraldatud uuring.

Kohalike kõnede osatähtsus on tarbijakaitseameti hinnangul praegu 80?85%. Eesti Telefon soovib kehtestada minutihinnaks 34 senti.

Tarbijakaitseameti väitel ei ole Eesti Telefon avalikkusele selgitanud, et tegemist on olulise hinnatõusuga. Tarbijatele väljastatud veebruarikuu arvetel on lihtsalt lisatud teave, et alates 1. aprillist muutub Eesti Telefoni hinnastruktuur ning üle Eesti hakkavad kehtima ühtsed minutihinnad.

Kui Eesti Telefon kasutab olulise hinnatõusu asemel terminit 'muutub hinnastruktuur', siis tarbijakaitseameti arvates on sellise selgituse puhul tegemist tarbijate petmisega ning neile tõele mittevastava teabe väljastamisega. Eesti Telefoni kui loomulikku monopoli omava ettevõtte tegevust tuleks sells valdkonnas piirata toetudes konkurentsiseadusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing