Veskimägi kardab uues riigihangete seaduses korruptsiooni

02. aprill 2001, 08:34

Täna kehtima hakkav riigihangete seadus võimalusi riigihangete mõjutamiseks kõrgete riigiametnike poolt ütleb intervjuus Eesti Päevalehele Standardi juhatuse esimees Enn Veskimägi.

?Uues seaduses on rohkesti sisemisi vastuolusid. Ühes paragrahvis nõutakse ühte, teises aga hoopis vastupidist. Teravaim on vaidluste lahendamine riigihangete puhul, kuna kaotati ära vahekohus, räägib Veskimägi. ?Nüüd, kui vahekohust pole, lahendab vaidlusaluse otsuse riigihanke amet, kelle otsust saab aga nüüd halduskohtus vaidlustada. See tähendab, et asjad jäävad kuude kaupa venima, arvestades meie halduskohtu suutlikkust.?

Lisaks on Veskimägi sõnul võimalus ka valitsusel riigihanke ameti otsustesse sekkuda, mis loob küllaga võimalusi korruptsiooniks. Kõrge riigiametnik võib hakata riigihanke ametile dikteerima, kelle kasuks tuleb otsus vaidluste korral langetada. Aga aastas käib läbi riigihangete 4-5 miljardit krooni.

Kuigi uus seadus hakkab kehtima täna ei muutu Veskimägi sõnul esialgu midagi. ?Uus seadus on segane ja kõigile tundmatu ning see nõuab kohanemisaega. Pealegi ei olnud märtsi lõpuks ühtegi rakendusotsust ilmunud,? ütleb Veskimägi

?Majandusministeeriumi poolt tegeles seadusega eksperdiks palgatud Tuulikki Laesson. Nii kuidas ta arvas, nii kirja pani. Ei ministeerium ega riigikogu majanduskomisjon ei süüvinud eelnõu tegelikesse probleemidesse,? räägib Veskimägi

?Seadus ei läbinud ka ettenähtud kooskõlastusringi. Tekstid muutusid nii sageli, et me ei suutnud enam järge pidada. Vahel muutus tekst isegi kaks korda päevas. Olen kindel, et pooled riigikogulased ei saanudki aru, mille poolt nad hääletasid,? ütleb Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing