Politsei on võimetu karistama Adidase ja Nike`i võltsdresside õmblejat

03. aprill 2001, 08:09

Politsei ei saa õmblustöökoja omanikku piraatkauba hoidmise eest vastutusele võtta, kuna ei suuda tõestada, et leitud võltsitud Adidase ja Nike?i firmamärkidega riideesemed olid mõeldud müügiks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Piraatkauba valmistamise kohta süüdistuse esitamiseks alust pole,? lausus Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja Kristo Kelder. ?On selge, et kohapeal seda kaupa ei toodetud.?

Viie naistöölisega õmblustöökoja omanik Gennadi Pogodin ütles politseile, et hoidis ligi 400 000 krooni väärtuses töökoja laost leitud võltskaupa seal juba mitu aastat.

Pogodini sõnul saatsid äripartnerid talle Leedust aastaid tagasi 410 paari Nike?i ja 437 paari Adidase võltsitud firmamärgiga riideeset, mis olid mõeldud algselt mõeldud Eesti turul realiseerimiseks.

Siis aga hakkas kehtima seadus, mis keelab piraatkaubaga äritsemise ning kogu laadung jäi aastateks lattu seisma, selgitas Pogodin politseile.

Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja sõnul taotleb politsei kohtult leitud piraatkauba erikonfiskeerimist, et see siis hävitada.

?Igal juhul on see kohalikule piraatkaubaturule tõsine hoop,? lausus pressiesindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing