Sadamakrundid ajasid Mõisa ja Voogi tülli

05. aprill 2001, 08:09

Eile lahenduse leidnud Tallinna sadama-ala arendamise projekt põhjustas linnapea Jüri Mõisa ja Reformierakonna vahel tõsise tüli, kus Mõis ähvardas lõhkuda koalitsiooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmetel süüdistas Mõis teisipäeval Tallinna volikogu esimeest Rein Voogi selles, et Reformierakond ei taha linna arendada ning on seega ülejäänud koalitsioonipartnerite vastu.

Emotsionaalse vestluse käigus ähvardas Mõis Reformierakonna koalitsioonist välja visata, kuid eile linnapea seda eitas.

Mõis on järjekindlalt pooldanud Tallinna sadama-ala müüki kinnisvarafirmale Ober Haus, millele Reformierakond on vastu olnud.

Reformierakond kavatseb homsel koalitsiooninõukogul Mõisa ähvardamise teema tõsiselt üles võtta ning linnapealt selgitusi nõuda.

Ühe Isamaaliidu liikme sõnul väljendas Mõis jutuajamisel Voogiga end liialt emotsionaalselt ega mõelnud väljaviskamist tõsiselt. ?Mõisa ärritas, et linnale palju kasu toovat maa-ala pole ikka suudetud müüa ja seda just Reformierakonna vastuseisu tõttu,? ütles anonüümsust palunud Isamaaliidu poliitik.

Ühe volikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme sõnul pole erakond põhimõtteliselt Ober Hausi vastu. ?Meil ajas kopsu üle maksa see, kuidas Isamaa seda magusat maatükki üritas otsustuskorras Ober Hausile mängida. Aga ma ei näe enam põhjust vastuvaidlemiseks, kui ainsana jääb konkureerima Ober Haus,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing