Osa Põhjala börse soovib minna börsile

09. aprill 2001, 11:24

On väga tõenäoline, et lähitulevikus on Põhjalas kolm noteeritud börsi, kirjutab Dagens Industri. Esimesena valmistub börsile minema Oslo börs, kes seni oli sihtasutus ja nüüd saab aktsiaseltsiks.

Helsingi börs tegutseb aktsiaseltsina ja tema aktsiaga kaubeldakse ebaametlikult Londoni börsil. Soomlased ei näe mingit takistust selle noteerimiseks, kuid seni pole keegi niisugust otsust teinud, ütles Helsingi börsi tegevdirektor Jukka Ruuska.

Kopenhaageni börs muudeti aktsiaseltsiks juba 1996. aastal, kuid selle suurimatel aktsionäridel Den danske bankil ja Nordeal ei ole seni mingit kavatsust seda noteerima hakata.

Jääb üle veel Stockholmi börs, mille põhiomanik OM Gruppen on noteeritud, kuid Stockholmi börs ise mitte. Stockholmi börsi endine tegevdirektor Johan Högblom usub, et peagi saab teoks tema vana unistus ja luukase ühine Põhjamaade börs. Seni on selle plaani nurjanud Helsingi börsi vastuseis. Ta väidab, et ajal kui Euroopas toimub börside ühinemine, oleks Põhjala tugevam, kui börsid tegutseksid ühiselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing