Baltika soovib luua Läänemere juhtivat rõivamüügiketti

09. aprill 2001, 15:58

AS Baltika Grupp on seadnud eesmärgiks luua viie aasta jooksul juhtiv Läänemere äärsete maade spetsialiseeritud rõivakaupluste kett, kuna ettevõte on hakanud end pidama pigem jaemüügi- kui tootmisettevõtteks.

?Kui veel 1,5 aastat tagasi oli Baltika ainult tootmisettevõte, siis nüüd käsitleme end juba jaekaubandusettevõttena, millel on oma tootmine,? ütles Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder.

Eelmise aasta jooksul suurenes Baltika toodangut müüvate kaupluste arv võrreldes 1999. aastaga 17lt 34le ehk kaks korda. Baltika enda poodide arv kasvas 16lt 23le.

Esimest korda avati esinduspoed Poolas (6 poodi), Venemaal (3) ja Ukrainas (1). Tänavu märtsis avas Baltika kaks uut poodi Leedus.

2001. aasta jooksul investeerib Baltika Grupp otseselt jaekaubanduse arendamisse üle 10 miljoni krooni ehk poole aastasest investeeringutemahust, millega tagatakse kontroll vähemalt 52 müügipinnal kuues Läänemere äärses riigis ja Ukrainas.

Milder lisas, et müügisüsteemi arendamise üks põhjus on see, et reeglina on jaekaubandusettevõte puht tootmisettevõttest oluliselt kallim ja see võimaldab aktsionäridele suuremat lisaväärtust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing