SLÕL: riigikogu kehtestas kindlustusorjuse

11. aprill 2001, 08:35

SL Õhtulehe hinnangul on juunist alates kõik autoomanikud liikluskindlustusseadusega asetatud pärisorjadega ühele pulgale, kirjutab ajaleht oma tänases juhtkirjas.

Riigikogu otsustas nimelt, et kui autoomanik on kord sõlminud kindlustuslepingu firmaga X, siis peabki ta surmatunnini selle firmaga seotuks jääma - või rakendama jõupingutusi, mis on võrreldavad abikaasast lahutamisega.

Me ei mõista, miks senine praktika, mis lubas kindlustuslepingu igas ettejuhtuvas tanklas sõlmida, järsku vastumeelseks sai. SL Õhtuleht on üht meelt nende kindlustusfirmadega, kes tuletasid Toompea klikile meelde, et nad ei tegele mitte eraasjade ajamisega, vaid rahva teenimisega.

Lihtsam ja valutum oleks parandada olemasolevat liikluskindlustuse süsteemi, ütlesid need kindlustusfirmad. Nad osutasid edumeelsele mõttele, et kui varem hüvitati vaid avalikel teedel olnud õnnetused, siis nüüd näiteks ka need, mis juhtuvad parkimisplatsil.

Kuigi edumeelne ei ole ka mõte, et autojuhtide arvel tasutakse liiklusõnnetuse ise ja täiesti vabatahtlikult põhjustanud jalakäija kahju. Selle elegantse käiguga üritab Toompea SL Õhtulehe hinnangul osa riigi kohustusi eraisiku kaela panna ehk teisisõnu kehtestada autoomanikule varjatud maksu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing