Teede- ja sideminister tutvustas Kasahstanis Eesti majandust

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 15:14

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson esines Alma-Atas toimuval konverentsil Euraasia Trans-Kazakhstan 2001 ettekandega, millel ta tutvustas Eesti arengut ja nägemust Euroopa-Aasia vahelise transpordikoridori loomisel, teatas ministeeriumi esindaja.

Pikemalt rääkis minister Eesti kogemusest kaasaegse infotehnoloogia võimaluste kasutamisest avaliku halduse teostamisel.

Toivo Jürgenson ütles, et transiidi arengus on tulevikus suur osakaal ka infotehnoloogiliste lahenduste rakendamisel, millised võimaldavad jälgida kauba liikumist igal ajal igas kohas. See suurendab kaubaomanike usaldust transiidikoridori suhtes.

Lisaks sellele tutvustas minister Eesti kuulsa e-valitsuse toimemehhanisme ning teisi e-asjaajamise vorme, millised suurendavad riigi efektiivsust mitmetes valdkondades, sealhulgas logistika korraldamisel. Eesti vastav kogemus on leidnud head vastukaja paljude maailma riikide seas. Nii on Kesk-Aasia riikidest lisaks Kõrgõzstanile tundnud huvi vastavaks koostööks Eestiga ka Kasahstan. Kasahstan on huvitatud vastava ala ekspertide kohtumiste korraldamisest.

Lähtudes Kasahhi ettepanekust arutasid pooled võimalusi valitsustevahelise püsiva töörühma moodustamiseks, milline teeks koostööd vastastikustest huvidest lähtuvalt.

Homme kirjutab minister Jürgenson koos oma Kasahhi kolleegiga alla riikidevahelistele lennundus- ja raudteelepingule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing