Jaan Mölderi õde sai Sampost mõisapõlengu eest 2,8 mln hüvitist

26. aprill 2001, 14:06

Sampo Varakindlustus maksis endise Paldiski linnapea Jaan Mölderi õele 2,8 miljonit krooni Muraste mõisa põlengu eest, kuigi õnnetusjuhtumi ekspertiis pole veel lõppenud, kirjutab EPL online.

Mitme usaldusväärse allika kinnitusel maksis Sampo Eesti Varakindlustus Muraste mõisa põlengu eest Jane Mölderile 2,8 miljonit krooni, kuigi kahjukäsitluse ekspertiis pole veel lõppenud ja juhtumit uurib jätkuvalt ka politsei.

Paldiski linnavolikogu liikme Jaan Mölderi õde Jane Mölder, kellele Muraste mõis kuulub, töötas kuni lapseootuspuhkusele minekuni laevaliini Silja Line piletimüüjana.

Sampo Varakindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido, kes Eesti Päevalehe andmeil otsustas kindlustushüvitise maksmise, vaikib Muraste mõisa hüvitisest viidates konfidentsiaalsusnõudele, mis katab saladuseloorina kõiki kindlustusjuhtumeid.

?Kui tunneme kauaaegset klienti või politsei uurimus ei puuduta hüvitise maksmist, siis pole mõtet klienti kiusata. Ekspertiis võib võtta aastaid,? ütles Olavi Laido.

Muraste mõisa põlengust ei nõustu kindlustusseltsi töötajad avalikult rääkima, kuid kinnitavad, et väljamakse otsustas firma juhatus.

Eesti Päevalehe andmeil käis mõisa kindlustuspabereid uurimas ka kaitsepolitsei.

Kindlustuslepingu sõlmis Jaan Mölder kuue miljoni krooni peale veel enne, kui mõis sai mitme tehingu järel Jane Möldri omaks. Kindlustustingimuste järgi peaks see olema üks põhjuseid lepingu katkestamiseks ja seega hüvitise maksmata jätmiseks.

?Mina pole kohe kindlasti mingit hüvitist saanud. Minu jaoks on protsess lõppenud. Ma ei kommenteeri seda,? ütles Jaan Mölder EPL online?ile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing