Lümanda vald taotleb riigilt erafirmale miljon krooni

26. aprill 2001, 15:44

Saaremaa Lümanda vald taotleb Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) miljon krooni, et ehitada erafirmale kuuluva Pilguse mõisa puhkekeskusele reovee välistrassid ja puhastusseade, kirjutab Meie Maa.

Lümanda vallavolikogu esimees Priit Penu sõnul taotleb vald KIK-lt puhastusseadme ehituseks 970 000 krooni, millele lisandub Pilguse mõisa omanikufirma omafinantseering 530 000 krooni.

Penu sõnul võib rahataotlust käsitleda kui ettevõtluse toetamist vallas. 'KIK-i nõukogu on seisukohal, et kui vald Pilguse projekti aktsepteerib, siis oleks võimalik seda valla taotlusena läbi vaadata,' ütles Penu. Tema sõnul ei rahulda KIK-reeglina erafirmade taotlusi.

Volikogu esimehe sõnul on Pilguse mõisa arendaja OÜ Avenurme lubanud investeerida mõisa väljaarendamiseks kuni 40 miljonit krooni.

Penu ütles, et KIK-i nõukogu liikmed käsid märtsi algul ka ise Pilgusel kohal ja leidsid, et puhastusseadme ehitamine on väga vajalik, kuna Pilguse mõisa territoorium asub tulevase Koovi-Katre looduskaitseala vahetus läheduses.

'Lümanda asula puhastusseadmed on nigelad. Probleemiks võib saada Koimla ja Karala poe sulgemine, sest me ei suuda veevärki sinna sisse viia,' ütles Lümanda vallavolikogu otsuse suhtes eriarvamusele jäänud volikogu liige Leonardo Laesson.

Laessoni sõnul tunnistas OÜ Avenurme esindaja volikogu ees, et sada protsenti firma osakutest kuuluvad ühele Taani firmale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing