Kuus Eesti poliitikut teenivad Europarlamendis üle miljoni

26. aprill 2001, 08:06

Euroliiduga ühinemine tähendab kuuele Eesti poliitikule ruumikaid kabinette Euroopa Parlamendis, palgareformi tõttu on neil loota ka märksa suuremat sissetulekut kui riigikogus, kirjutab Postimees.

Kui lõplikult otsustamata palgareform Brüsselis läbi surutakse, hakkavad kõik Euroopa Parlamendi liikmed teenima võrdset, liikmesmaade parlamentide keskmist palka, ligikaudu 90 000 krooni kuus. Aastasissetulekuks teeb see 1 080 000 krooni.

Eesti ja teiste Ida-Euroopa kandidaatmaade liitumisel vastav keskmine langeks. Kuid enim võidaksid rahaliselt just uutest, suhteliselt madala elatustasemega maadest valitud eurosaadikud.

Kaalutud on ka variante, mis näevad Euroopa parlamendisaadikule sobiva ühtse põhipalgana 8000 eurot ehk ligikaudu 125 000 Eesti krooni kuus.

Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi juhataja Hannes Rumm märkis, et kui Postimees kirjutab, kuidas kuus eestlast võib europarlamendis teenida näiteks 100 000 krooni kuus, on see kahtlemata väga müüv lugu.

?Palju müüvam kui lugu sellest, mil määral võib Euroopa Liiduga ühinemine tõsta Eesti keskmist palka või mida need kuus europarlamendi liiget Eesti heaks teha saavad,? märkis Rumm. ?Kahjuks kinnistub selliste ?seksikate? lugude tulemusel inimestes ekslikult veendumus, et Euroopa Liitu on vaja ainult poliitikutele.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing