Nestor kaupleb lisamiljardit lastetoetusteks ja töötutele

07. mai 2001, 08:12

Valitsusliidus homme algavatele 2002. aasta eelarvelahingutele vajutab oma pitseri sotsiaalteadlaste jõuline avaldus, mida Mõõdukad kasutavad lisaargumendina lastetoetuste suurendamiseks ja töötuse vähendamiseks raha taotlemisel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tööpuuduse vähendamiseks küsib otsiaalminister Eiki Nestor juurde 600 miljonit krooni. Lastetoetuste kergitamiseks taotleb Nestori erakonnakaaslane rahvastikuminister Katrin Saks riigikantselei eelarvest juurde 403 miljonit krooni.

Kui Mõõdukatel õnnestuks oma algatus läbi suruda saaks üle 200 000 esiklapse 150 krooni asemel kuus 300 krooni ja üle 90 000 teise lapse 225 krooni asemel samuti 300 krooni kuus.

Hiljuti ühiskonna arvukatele valupunktidele tähelepanu juhtinud 26 tuntud teadlase hinnangul kasvab kaks kolmandikku Eesti lapsi üles vaesuses.

Kuigi Nestor lükkas statistikale viidates selle väite ümber, peab ta teadlaste avaldust oluliseks. ?Sotsiaalministrina on mul hea meel, kui keegi on sotsiaalküsimused terava rõhuasetusega üles tõstnud. Sellevõrra lihtsam on mul omi seisukohti valitsuses kaitsta,? lausus ta.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul ei käitu Nestori ausalt. ?Ta kasutab seda oma ministeeriumi eelarve-eelistuste ja oma erakonna reklaamimiseks,? ütles Ligi. ?Nestor ei saa ratsutada oma rahasoovidega üle valitsuse.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing