Padar läheb Euroopa mahepõllumajanduskonverentsile

09. mai 2001, 15:16

Põllumajandusminister Ivari Padar osaleb Taanis konverentsil 'Mahepõllumajanduslik toit ja tootmine - partnerluse poole Euroopas,' millest osa võtma on kutsutud kõik Euroopa põllumajandusministrid, talunike ja mahetootjate organisatsioonide ning Euroopa keskkonnabüroo esindajad.

'Viimaste aastate areng on näidanud, et järjest kasvab vajadus sellise põllumajandustootmissüsteemie järele, mis pakuks lahendusi toiduohutuse, keskkonna, loomade heaolu ja põllumajanduse struktuurse arenguga seotud probleemidele,' on Taani vastav minister öelnud konverentsi kokku kutsudes.

Padari sõnul on mitme Euroopa riigi ministrid rõhutanud, et peavad oluliseks pöörata põllumajanduspoliitikat arendades suurt tähelepanu toiduohutusele ja keskkonnahoiule.

'Eesti on samuti seda meelt, et inimesed vajavad kvaliteetset ja tervislikku toitu, puhast ja korras keskkonda ning et mahepõllumajandus on üks võimalus selle saavutamiseks,' ütles Padar.

Konverentsil kavatsetakse vastu võtta deklaratsioon, et väljendada Euroopa Nõukogule, Euroopa Komisjonile ja Euroopa valitsustele selget ja kindlat soovi käivitada ühtne mahepõllumajanduse edasise arendamise tegevuskava Euroopas.
Eestit esindab konverentsil koos põllumajandusministriga Eesti Taimetoodangu Inspektsiooni peadirektori asetäitja Raina Mõttus.

Homme ja ülehomme Kopenhaagenis toimuv konverents on jätk kaks aastat tagasi Viinis toimunud konverentsile 'Mahepõllumajanduslik tootmine Euroopa Liidus - 21. sajandi perspektiivid.'

Mahepõllumajanduses ei kasutata kemikaale ja mittesäästvat majandamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing