Vastemõisa vallavanem jäi korruptsioonis süüdi

09. mai 2001, 08:31

Riigikohus tunnistas Vastemõisa vallavanema Rünno Johansoni korruptsioonis süüdi ja võttis talt õiguse töötada aasta jooksul avalikus teenistuses, kirjutab Sakala.

'Olen lahkumisavalduse juba kirjutanud ja nüüd ootan volikogu otsust,' ütles Rünno Johanson eile. Vastemõisa volikogu korraline istung on kokku kutsutud järgmiseks kolmapäevaks, 16. maiks.

Kohtus pandi Johansonile süüks, et ta tellis valla esindajana 1999. aasta 1. märtsist 6. septembrini ligi 240 000 krooni eest mitmesuguseid ehitus- ja remonditöid Vastemõisa maaparandus- ja veeühistult, mille juhatusse ta tollal kuulus.

Õigusmõistjate arvates peegeldas Johansoni omakasupüüdlikku eesmärki soov mitte lasta vallas tegutsevat ühistut pankrotti ja kindlustada seda vallavalitsuselt tellitud töödega. Rahalist tulu vallavanem oma tegevusega ei saanud.

Johanson on korduvalt kinnitanud, et Vastemõisa maaparandus- ja veeühistult telliti peamiselt kiireloomulisi remonditöid ning ühistu tegi need tööd märksa odavamalt kui teised samal alal tegutsevad firmad.

Kohus ei käsitlenud vabandava asjaoluna seda, et Johanson esitas juba 1998. aasta märtsis juhatuse liikme kohalt tagasiastumispalve. Avaldust ei ole seni rahuldatud, sest ühistu üldkoosolekut pole suutnud keegi kokku kutsuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing