Pärnu-Jaagupis alustas tööd esimene Pärnumaa hoiu-laenuühistu kontor

15. mai 2001, 09:19

Pärnu-Jaagupis töötab nüüdsest Pärnumaa esimene hoiu-laenuühistu kontor, mis on alustanud soovijatele kevadkülvilaenu andmist, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnumaal jäi oma ühistu loomine pidama, sest vajalikust osakapitalist tuli puudu. Hoiu-laenuühistu rajamise eestvedajad alustasid läbirääkimisi Rapla maakonnas tegutseva Sipa hoiu-laenuühistuga ning see avaski oma kontori Pärnu-Jaagupis.

Pärnu talupidajate liidu aseesimehe Margus Metsalu teatel valiti kontori asukohaks Pärnu-Jaagupi, sest Halinga vald puutub kokku Raplamaa Märjamaa vallaga.

?Kontor on mõeldud eelkõige väiksematele tegijatele, talumees ei pea ju 10 000 krooni laenamiseks äriplaani tegema,? rääkis Metsalu. Tema sõnade järgi ei pääse väiksemate laenude soovijad suures pangas jutule ja siis saabki laenu üksteise abistamiseks mõeldud hoiu- ja laenuühistult.

Sipa hoiu-laenuühistu Pärnu-Jaagupi kontoris võetakse vastu sooviavaldusi ühistu liikmeks astumiseks. Ühistu pakub talupidajatele praegu kevadkülvilaenu ja seda saavad ainult ühistu liikmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing