Börsiülevaade: Normalt taas megakäive, Hansapank 150 kroonil

18. mai 2001, 16:07

Eilse börsi päevakäibe pilvedesse ajanud tehingud Norma aktsiatega tõstsid ka tänase päevakäibe üle poolesaja miljoni krooni.

Eile 53,50 kroonise taseme pealt plokktehingu käigus kellegi valdusse läinud 800 000 Norma aktsiat liikusid täna 48,50 krooni pealt taas esialgse omaniku kätte.
Ehk siis võib arvata, et kahe poole kokkuleppe alusel sai üks pool endale 5 mln krooni eest dividende ja samas ka 5 mln krooni aktsiate ostu- ja müügitehingu vahe pealt kulu. Teine osapool saab tulu lihtsalt aktsiahinna tõusust.
Kuid ei saa ikkagi välistada, et tänase ja eile tehingu taga on ikkagi optsiooniturg, millele viitab Norma aktsiale tänasesse päeva tehtud 37 mln eest Norma ostuoptsioone.

Päeva alguses 5 krooni eilsest sulgemistasemest madalamal alustanud Norma aktsia näitas päeva lõpus mõningast tugevnemist, sulgudes 50 kroonil ehk 7,4 protsenti eilsest sulgemistasemest madalamal.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia tõusis päevaga protsendi ja sulgus viimase kolme aasta jooksul lõpuks esimest korda nii kõrge kui 150 kroonisel hinnatasemel.

Väga hea päev Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsial, tugevnedes 3,4 protsendi, 83,50 kroonini. Põhjus lokaalne, ehk siis see, et Eesti Telekom on järgmine aktsia mida tasub korralike dividendide pärast jahtida. Aega aktsia ostmiseks ja 5,5 kroonise dividendi saamiseks peaks esialgse informatsiooni alusel olema kuni 31 maini.
Ülejäänud Euroopa telekomiturg on liikunud passiivselt eilsete tasemete juures.

Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsia liikus samuti uute hinnatasemete juures.
2,4 protsendiline tõus garanteeris aktsiale tõusu 55,30 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing