ETK tõrjub Säästumarketit varustavad tööstused välja

18. mai 2001, 08:07

Eesti suurim kaubanduskontsern ETK üritab erinevaid tööstusi sundida Säästumarketite ketiga äri ajamisest loobuma, ähvardades vastasel juhul nende kauba oma süsteemi kauplustest välja visata, kirjutab Postimees.

Ühe tööstusena ei saa osaliselt oma tooteid ETK ligi 500 kaupluses turustada Tallinna Piimatööstus, sest ETK arvates müüb ta Säästumarketile oma toodangut teistest madalama hinnaga.

?Praegu oleme me Säästumarketis peaaegu ainus piimatoodete müüja ning kuna me ETK nõudmistele alla ei andnud, visati meid osaliselt viimase poodidest välja,? tunnistas Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimees Neeme Jõgi.

Jõgi sõnul on ETK juhid veendunud, et Säästumarketitele antakse tooteid tunduvalt madalama hinnaga, mistõttu on ka lõpphinnad madalamad. ?Tegelikult saavutab üks teisest soodsama hinna madalama juurdehindlusega ning meie ei saa sinna midagi parata,? rääkis ta.

Peale Tallinna Piimatööstuse on selliste probleemidega kokku puutunud ka Eesti suuruselt teine õlletootja Tartu Õlletehas.

?ETK oli kindlal veendumusel, et müüme oma toodangut Säästumarketile nendega võrreldes odavamalt. Samuti häiris neid meie koostöö, mille raames toodame spetsiaalselt õlut vaid Säästumarketile,? rääkis Tartu Õlletehase müügidirektor Rando Mõrd.

Mõrdi sõnul oli läbirääkimiste käigus ETK-le eeliseks ka see, et Tartu Õlletehase leping ETKga hakkas just lõppema. ?Jõudsime siiski kokkuleppele ning praeguseks on meie toodang müügil nii Säästumarketites kui ka ETK süsteemis,? lisas ta.

Mitme kaubandusega seotud inimese kinnitusel ei ole ETK sellise käitumise taga siiski mitte ainult soov soodsamat hinda saada, vaid ka taotlus paremad kaubad Säästumarketitest välja tõmmata ning sinna vaid väiksemad tööstused alles jätta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing