Koalitsioon ootab Reformierakonna otsust Mõisa suhtes

22. mai 2001, 08:10

Täna õhtupoolikul koguneb taas koalitsiooninõukogu ning Reformierakonnalt oodatakse vastust Isamaaliidu pakkumisele tüli maha matta ja sügiseni moratoorium kuulutada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog ei osanud eile õhtul veel öelda, kas tänasel koalitsiooninõukogu istungil kuulutatakse Isamaaliidu soovil kuni sügiseni välja rahu.

?Meil on aega veel homme hommikul (täna ? toim) kohtuda ja otsus teha,? ütles Voog.

Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Urmas Paet kinnitas, et endiselt on kindlaks sooviks sama koalitsiooniga jätkata.

Abilinnapea Liisa Pakosta (Isamaaliit) sõnul on seitsmest koalitsioonipartnerist kuus kinnitanud valmisolekut sügiseni vaherahu teha. ?Nüüd siis ootame, kas ka Reformierakond on selleks valmis,? ütles Pakosta. ?Reformierakondlased on kinnitanud, et kui umbusalduse avaldus läbi läheb, siis luuakse uus linnavalitsus sama koalitsiooniga.?

Pakosta hinnangul tuleb siis ka vaadata, kas Reformierakond peaks koalitsioonileppe rikkumise eest lõivu maksma.

Pakosta tõi läinud nädala lõpus võrdluse Tallinna võimuliidu olukorrast natside ja juutide vaenu näitel. ?Kui natsidele juudid ei meeldi, siis ei ole juudid selles süüdi,? märkis ta.

Selle peale ütles Jüri Mõis, et tunneb end kui juut 1930. aastate Saksamaal, kes on määratud mahalaskmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing