Hoiupanga Liisingu eksjuht sai miljonite kantimise eest 25 000 kr trahvi

24. mai 2001, 13:53

Riigikohus otsustas täna jätta muutmata Tallinna ringkonnakohtu otsuse, millega endisele Hoiupanga Liisingu müügidirektorile Rasmus Kullale määrati 25 000 krooni trahvi.

Kulla sai karistada selle eest, et ta oli liisingkomitee nõusolekuta lasknud osaühingule Pentafleks üle kanda 9,1 miljonit krooni kahe veoauto, haagise ja haagistõstuki liisimiseks Vana Müüri ASile.

Tagantjärele on selgunud, et nimetatud veokeid tegelikult ei eksisteerinudki, ehkki autoregistrikeskus oli nende kohta välja andnud tehnilised passid.

Olematuid veokeid liisinud Pentafleks osteti selleks tehinguks riiulilt ning läks eelmise aasta lõpus kui varatu sundlikvideerimisele. Väidetav liisija Vana Müüri AS muudeti osaühinguks, kuid jäeti äriregistrisse kandmata ning ühtegi märget sellise firma eksisteerimise kohta enam ei ole.

9,1 miljonist kroonist tagastasid asjaosalised ligi 2,3 miljonit, nii et lõplikuks kahjusummaks jäi 6,8 miljonit krooni.

Rasmus Kullat karistati kriminaalkoodeksi 161. paragrahvi alusel, mis käsitleb ametiseisundi tahtlikku ärakasutamist ning mis näeb karistuseks rahatrahvi või kuni kolm aastat vabadusekaotust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing