Viljandi vangla kerkib makaronivabriku ja piimatööstuse vahele

25. mai 2001, 08:49

Eile Viljandi vanglas käinud justiitsminister Märt Rask ütles, et ministeeriumis käib töö uue vangimaja kavandamise kallal, kirjutab Sakala.

'Järgmiseks aastaks tahame vangla rajamiseks vajaliku dokumentatsiooniga nii kaugele jõuda, et saaksime hakata valitsusega ehituse rahastamisest rääkima,' selgitas minister.

Vangla asukohaks on valitud nelja hektari suurune maa-ala, mis asub raudtee ääres pooleli oleva makaronivabriku ja piimatööstuse vahel.

Planeeringu lõpetamist on seni takistanud omandiküsimus. 'Ühele inimesele kuulub seal veidi maad ning üks angaar ja alajaam,' rääkis Rask. 'Asendusmaast on ta keeldunud ja soovib oma vara riigile müüa.'

Eksperdid on maa-ala maksumuseks hinnanud kolm miljonit krooni ning ministri väitel on võimalik, et riik selle krundi ära ostab.

Uus vangla peaks tulema 300kohaline ning lisaks noortele hakkavad seal tulevikus karistust kandma ka lähikonnast pärit täiskasvanud kurjategijad. Kompleks läheb maksma ligi 300 miljonit krooni.

Millal uus vangla valmis võiks saada, ei osanud Rask öelda, sest lisaks Viljandile oleks justiitsministeeriumi arvates kinnipidamiskoht vaja ehitada ka Jõhvi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing