Karksi õlu ähvardab kadumine

31. mai 2001, 08:57

Kuigi suvel Karksi õlletehase toodangu maht kasvab ja firma ei suuda kõiki tellimusi täita, võib tehas talvel õllepruulimise katki jätta, kirjutab Sakala.

'Oleme õlletootmise lõpetamisele mõelnud, kuid lähiajal me mingeid otsuseid ei tee,' ütles Karksi õlle- ja veinitehase Karme tegevdirektor Mati Velmre. 'Kõik sõltub sellest, kui palju meie toodangumaht sügisel langeb.'

Velmre jutu järgi on Karmel praegu nii palju tellimusi, et nende täitmiseks peab tehas õlut tegema täisvõimsusel. 'Sügisel tuleb tavaliselt aga suur tagasilöök ja ainult suvise käibe arvel tehast aasta läbi töös hoida pole võimalik,' nentis tegevdirektor.

Firma on kavandanud tulevikuks mitmesuguseid strateegiaid, kuid nende kasutusele võtmine sõltub sellest, kuidas arengut suudetakse rahastada.

Karme tulevikku mõjutavad suuresti 2003. aastast kehtima hakkavad tervisekaitsenõuded, mille täitmiseks tuleb ettevõttel investeeringuid teha. 'Et 2003. aasta jaanuaris saaksime jätkata, peame tootmist täiustama vähemalt miljoni krooni eest,' täpsustas Velmre.

Selleks tarbeks on Karmel tegevjuhi sõnul võimalik raha leida, kuid konkurentsis püsimiseks peab firma pidevalt arenema. 'Vanast kolhoosi abiettevõttest eurotehaseks saamiseni on pikk tee käia,' nentis ta.

Lisaks õllele toodab Karme ka marjaveine ning talvel on populaarsed Karksis toodetud hõõgveinid.

Firmas töötab ligi 50 inimest ning suurem osa neist on seotud õlletootmisega. Kõige suurema osa pastöriseerimata Karksi õlle tarbijatest moodustavad tallinlased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing