Soomlased hoiatavad oma turiste Eesti eest

01. juuni 2001, 08:01

Soome aidsi tugikeskus soovitab kodanikel, kes sõidavad Eestisse, olla ettevaatlikud, sest Eesti lõbunaiste seas vohab HI-viirus, kirjutab SL Õhtuleht

Tugikeskus soovitab turismibüroodel kliente selle eest hoiatada ja hakata mõtlema tasuta kondoomide jagamisele.

Eelmisel aastal käis Eestis 1,9 miljonit Soome turisti, iga kolmas ööbis siin. Turismiagentuuri uuringute järgi käivad soomlased Eestis puhkamas, ööklubides, kontsertidel, juuksuri- ja ilusalongides, turul rõivaid ostmas. Eesti küsitlejatele kinnitatakse aga, et peapõhjus on lummav Tallinna vanalinna õhustik, mida aitavad nautida üsna odavad teenindussfääri hinnad.

?Põhjusi, mis mõjutavad Eestisse tulema, on palju. Tihti on reisi eesmärgid ja motiivid kombineeritud. Käiakse juuksuri- ja ilusalongides, turul, arsti juures. Neid turiste, kes siia ainult odava õlle järele sõidavad, on jäänud märgatavalt vähemaks,? arvab Turismiagentuuri projektijuht Piret Kallas. Ta ei ole märganud, et Eesti oleks soomlastele seksiturismimaa ja on üllatunud mõttest, et turistidele peaks tasuta kondoome jagama.

Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna turundusspetsialist Helena T?iestova peab samuti põhjanaabrite kartusi asjatuiks. T?iestova sõnul on valdav osa Soomest Eestisse tulevaid turiste pereinimesed ega vaja tasuta kondoome.

?Nad tulevad siia üheks-kaheks päevaks. Käivad kaubakeskustes, teenindusasutustes ja restoranis,? iseloomustab T?iestova soomlaste päeva Eestis. Ta oletab, et HI-viiruse levikust informeerimise taga võib olla põhjanaabrite turismifirmade salakaval soov Eestisse tulevat inimestevoogu vähendada.

Aidsi ennetuskeskuse juhataja Nelli Kalikova pole ametnikega siiski nõus. Ta viitab uudisele noore HIV-positiivse narkomaanneiu kohta, kes oli vahekorras viie soome mehega, et saada narkootikumide jaoks raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing