Erakorraline istung võib päästa rongid Kagu-Eestis

01. juuni 2001, 07:59

Kagu-Eesti täiendavad rongiliinid võivad sellel suvel siiski teoks saada, kui mõni riigikogu fraktsioon kutsub kokku erakorralise istungi, mis langetab otsuse täiendavate dotatsioonide eraldamiseks Edelaraudteele, kirjutab Postimees.

Eile majanduskomisjon teede- ja sideministeeriumi ettepanekut, millega taotleti Edelaraudteele 19,3 miljoni krooni eraldamist täiendavate rongiliinide käiku panemiseks, ei rahuldanud.

Majanduskomisjonis Isamaaliitu esindava Jüri Kaveri sõnul annavad nemad aga tõenäoliselt teisipäevasel riigikogu istungil sisse uue muudatusettepaneku, millega taotletakse ministeeriumi ettepanekute arvestamist.

?Suvepuhkusele eelneva kahe nädalaga otsust siiski ei tule, kuid ma ei välista, et taotleme erakorralise istungjärgu kokkukutsumist, kus seda teemat arutada,? lausus ta.

Majanduskomisjoni juhi Andres Lipstoki sõnul ei toetanud komisjon ministeeriumi ettepanekut seetõttu, et istungi hetkeks ei olnud teada, kas seda ettepanekut toetab ka valitsus ning kust vajalik raha tuleb.

Ministeeriumi ettepaneku poolt hääletasid Mõõdukate esindajad Meelis Paavel ja Jüri Tamm, Isamaaliidust Kaver ning Peeter Olesk ja Ühinenud Rahvaparteid komisjonis esindav Jevgeni Tomberg.

Vastu olid aga Reformierakonna liikmed Lipstok ja Kalev Kukk ning keskerakondlased Kalev Kallo, Liina Tõnisson ja Ülo Tärno.

Istungil ei osalenud Janno Reiljan, kelle poolthääle korral oleks ettepanek võinud läbi minna.

Majanduskomisjoni käitumine tekitas aga ägedat protesti ametiühingu ridades, kes lubab vastuseks alustada streigiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing