Eesti ettevõtted peavad hakkama Lätis maksma tulumaksu

01. juuni 2001, 11:30

Läti rahandusministeerium lükkas tagasi Eesti rahandusministeeriumi väite, et Läti otsus peatada topeltmaksustamisest hoidumise leping Eesti firmade suhtes on ebaseaduslik, kirjutab Postimees.

Eesti rahandusministeerium märkis, et lepingu katkestamisest tuleb teist poolt informeerida kuus kuud ette.

Läti rahandusministeeriumi pressiesindaja Baiba Melnace ütles, et kuue kuu hoiatus kehtib konventsiooni kui terviku kohta, aga Läti külmutas 1. juunist konventsiooni ainult Eesti firmade suhtes, mis on Eesti residendid ja maksavad ettevõtte tulumaksu Eesti seaduste järgi.

Melnace kinnitas ka, et Läti on Eestile saatnud ametliku selgituse. Läti rahandusministeerium otsustas peatada 1. juunist Läti-Eesti topeltmaksustamisest hoidumise lepingu rakendamise Eesti firmade suhtes.
Ministeerium põhjendas otsust vajadusega kindlustada ettevõtte tulumaksu kogumine võrdsetel alustel.

Seega peavad Lätis tegutsevad Eesti ettevõtted tasuma alates 1. juunist makse Läti seaduste kohaselt.

Läti rahandusministeerium märkis, et Eestis kehtiv uus ettevõtete tulumaksustamise kord on olukorda oluliselt muutnud, luues Eesti residentidele põhjendamatud maksusoodustused, mis omakorda moonutab vaba konkurentsi.

Eestis alates 2000. aastast kehtiva korra kohaselt ei pea Eesti ettevõtted reinvesteeritud kasumilt tulumaksu maksma. Kui ettevõte dividende ei maksa, ei pea ta ka makse maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing