HLE uus toode: autot saab osta käibemaksuvabalt

12. juuni 2001, 13:29

Hansa Liising Eesti hakkab alates tänasest pakkuma nii era- kui ka juriidilistele isikutele auto järelmaksu, mille puhul ei pea mittekäibemaksukohuslasest eraisikult või firmalt auto ostnud isik enam käbemaksu tasuma.

Uue toote turuletuleku võimaldas muutunud seadusandlus.

Auto järelmaks on mõeldud kliendile, kes soovib soetada auto, mille müüjaks on mittekäibemaksukohuslasest eraisik või firma. Auto järelmaksu puhul igakuistele maksetele käibemaksu ei lisandu ning klient kantakse vara registreerimistunnistusele sisse mitte rentnikuna vaid kasutajana. Muud tingimused on sarnased kapitalirendile ? liisingperiood kuni 6 aastat, avansiline makse on alates 10 %.

?Antud toode aitab lahendada probleemi mittekäibemaksukohuslasest autode müüjate suhtes, kus kapitalirendi puhul lisandus kliendi igakuistele maksetele käibemaks. Auto järelmaksu puhul käibemaksu ei lisandu,? ütles Hansa Liising Eesti divisjoni direktor Tarmo Kärsna.

Auto järelmaksuga pakume finantseerimisvõimalust eelkõige eraisikult-eraisikule müüdavatele autodele. Antud toote ühe sihtrühmana näeme oma eraisikust kliente, kes on liisinud viimase paari aasta jooksul uue auto ning soovivad seda nüüd müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing