Politsei arengukava jätab alles vaid neli prefektuuri

18. juuni 2001, 08:10

Siseminister Tarmo Loodus tutvustab homsel valitsusistungil politsei järgmise viie aasta arengukava, mille kohaselt jääb Eestis senise 17 prefektuuri asemel alles vaid neli, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Me jõudsime järeldusele, et prefektuure tuleb vähendada kuni neljani,? ütles arengukava üks koostaja, siseministeeriumi asekantsler Kalev Timberg.

Arengukava kohaselt tekiksid praeguse 17 prefektuuri ühendamise korral Lääne, Ida, Lõuna ja Põhja politseiprefektuurid. Sama süsteemi alusel töötab juba praegu keskkriminaalpolitsei ja kohtuekspertiisi ning kriminalistikakeskus.

Timbergi sõnul tuleb enne prefektuuride liitmisega alustamist analüüsida, millised politseiasutused teineteist dubleerivad, ja seeläbi võimaldada juhtimise arvel kokku hoida.

?Loodetavasti tehakse see analüüs ära hiljemalt järgmise aasta jooksul,? ütles Timberg. ?On vaja, et politseiamet ja prefektuurid teineteist ei dubleeriks. See ei tähenda praeguste politseijuhtide koondamist, vaid seda, et osad spetsialistid suunatakse tööle sinna, kus nende oskusi rohkem vajatakse.?

Timbergi sõnul ei maksa 17 praegusel politseiprefektil karta töötuks jäämist. ?Häid mehi ja spetsialiste saab alati kasutada,? ütles ta.

Asekantsleri sõnul ei tähenda prefektuuride kaotamine, et politsei töö efektiivsus maakondades võib väheneda.

?Vastupidi. Meie soov on, et edaspidi oleks igas vallas minimaalselt üks konstaabel ja selle eelduseks on haldusreformi käigus toimuv väiksemate valdade ühinemine,? ütles Timberg. ?Meie selge eesmärk on, et praegu madalama astme politseinikuna võetav konstaabel tõuseks vallas kogukonnakeskseks tegelaseks, keda aktsepteeritaks kõrgelt ka omavalitsuse tasandil.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing