Börsiülevaade: börsidel tuleb täna eilsest kergem päev

19. juuni 2001, 09:32

USA tarkvara gigandi Oracle eile hilisõhtul avaldatud viimase kvartali majandustulemused pakkusid investoritele veidi kergendust, mistõttu Euroopa turud liiguvad täna kergelt positiivses suunas.

Võib loota, et see aitab pidurdada aktsiate langust täna ka Tallinnas.

Terve eilse päeva püsis Tallinna börsil nõrk ning passiivne kauplemisõhkkond. Börsi liideraktsiad andsid uudistevaese päeva tõttu keskmiselt järele protsendi võrra.

Madala kauplemisaktiivsuse üks põhjusi võis lisaks uudistevaesusele olla ka lähenev pühade- ja puhkusteperiood, mis on aktsiaturgudel alati aidanud hoogu maha võtta.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgus eile viimase viie nädala madalaimal 147,25 krooni tasemel, langedes päevaga poolteist protsendi jagu. Võrreldes ülemöödunud nädalaga, kui aktsia vingerdas viimase kolme ja poole aasta kõrgeimate tasemete juures, on langust tulnud kokku aga ligi kümnendik.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>aktsia jäi eile pidama 0,7% madalamal tasemel kui reedel, sulgudes 71 kroonil.

Börsi enim kaubeldud aktsiatega on langusse haaratud ka Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia. Kevadel veidi morjendavate käesoleva aasta tulevikuväljavaadete tõttu aegamisi vajuma hakanud aktsia sulgus eile 33,10 kroonil ehk 1,2% madalamal reedesest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing