Sombune suvi toob reisifirmadele kiire käibekasvu

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 08:27

Eesti reisikorraldajad ja -bürood löövad tänavu esimese poolaastaga kõik eelnevad käiberekordid, teenides enneolematuid kasumeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil on olnud väga hea aasta esimene pool,? ütles reisikorraldaja Wris Toursi juhatuse esimees Margit Rebane-Pent.

Mai ja juuni on tavaliselt kehvad kuud puhkusereiside müümiseks, kuid sellel aastal murrab Eesti tavaliselt puhkuseks sobiv suvi traditsioone, lausus Pent. ?Viie kuu käibekasv võrreldes eelmise aastaga on kuus miljonit krooni ehk 17 protsenti. Aasta alguse käive on 38 miljonit.? Ta lisas, et viimased kuud on olnud varasemate aegadega võrreldes koguni kaks korda edukamad.

Samas nentis Pent, et esimene kvartal näitab alati suuremat kasumit ja kasuminumbrite ütlemine kvartalite kaupa oleks petlik. ?Reisikorraldamine on seotud suurema riskiga kui võrrelda reisibüroodega, kes toituvad komisjonitasudest. Wris Tours on reisikorraldaja ja seepärast ma reisibüroode trende ei iseloomustaks,? märkis Pent.

Reisibüroo Estravel juhatuse esimees Aivo Takis lausus, et firma eelmise kalendriaasta müügikäive oli 435 ja kasum kaheksa miljonit. ?Selle aasta viie kuu müük kasvas 20 protsenti eelmise aasta sama perioodiga võrreldes,? rääkis Takis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing