Pakosta üliagarus jättis Vabaduse platsi planeeringusse vead sisse

24. juuli 2001, 09:26

Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta algatas oma volitusi ületades Vabaduse väljaku vigase detailplaneeringu avalikustamise mullu suvel liialt vara, lootes nii kiirendada alale kavandatud lähiajaloo muuseumi valmimist, kirjutab Postimees.

Isamaaliitlane Pakosta algatas Vabaduse väljaku planeeringu avalikustamise ajal, mil planeeringute eest vastutanud reformierakondlasest abilinnapea Priit Vilba viibis puhkusel ja tema kohuseid täitis Pakosta erakonnakaaslane abilinnapea Heiki Kivimaa.

Pakosta lootis niiviisi kiirendada Kaarli puiestee ja Toompea tänava nurgale kavandatud lähiajaloo muuseumi rajamist, mille valmimist oli nõus rahastama Kistler-Ritso fond.

Eile ei soostunud Pakosta Postimehele tunnistama, et algatas omavoliliselt planeeringu avalikustamise, kuid möönis samas, et eirab teinekord ametliku asjaajamise korda, kui selleks on vajadust.

Säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja asetäitja Hain Karu ütles eile, et Pakosta kiirustamise tõttu jäi planeeringusse tõepoolest vigu sisse.

Karu tõi näiteks, et ametil oli pooleli vaidlus muinsuskaitsjatega selle üle, kui suur võib olla bastioni müüri äärde Harjuoru tenniseväljakute asemele rajatav maa-alune autoparkla, mistõttu planeeringu eri osadesse jäid autokohtade arvuks pea poole võrra erinevad numbrid.

Samuti olid halvasti välja toodud tingmärgid, mis raskendas oluliselt planeeringust arusaamist.

Karu sõnul poleks need ebatäpsused planeeringu vastuvõtmist veebruaris katkestanud, kuid Kaarli puiestee aluse parkla rajamise ja põlispärnade mahavõtmise idee tõttu sattus planeering avalikkuse teravdatud tähelepanu alla ning pisemaidki ebatäpsusi tabas halastamatu kriitikatuli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing