Riik toetab veisekasvatust

24. juuli 2001, 09:33

Eesti riik ärgitab kvaliteedinõuetega kimpus piimatootjaid lihaveiseid kasvatama, pakkudes selleks omalt poolt toetust, tänavu on riigil kavas maksta lihaveisekasvatajatele kokku 700 000 krooni, kirjutab Pärnu Postimees.

Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Kai Maran märkis, et toetuse eesmärk on suurendada kvaliteetse veiseliha tootmise tasuvust. Põllumajandusminister Ivari Padari väitel on uuel toetusel teinegi eesmärk: luua piimatootjatele, kel erinevatel põhjustel on raske kohaneda piima uute kvaliteedinõuetega, võimalus üle minna veiselihatootmisele.

Lihaveise toetust saab taotleda põllumajandusloomade registrisse kantud ning nõuetekohaselt märgistatud lihatõugu lehma ja lihatõugu üle kaheksa kuu vanuse lehmmullika kasvatamiseks.

Samuti antakse toetust piimatõugu lehma kasvatajatele, kelle loomad on lihaveiste jõudluskontrolli all ja imetavad vähemalt 50protsendise lihatõuveresusega vasikat. Vasikadki peavad olema registrisse kantud.

Lihaveise kasvatamise toetust ei saa aga veisele, kelle kasvatamiseks on loomapidajale juba makstud piimalehma toetust.

Toetust on õigus saada isikul, kel selle aasta 1. septembri seisuga ei ole riiklikke maksuvõlgu või kelle maksuvõla tasumine on ajatatud. Taotluses nimetatud loomi tuleb hoida karjas 2. oktoobrist 10. detsembrini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing