Maksumaksjate Liit: tulumaksumuudatuse suund õige, tehnika küsitav

07. august 2001, 11:35

Maksumaksjate liit kiidab heaks suuna maksusoodustuste piiramisele rahandusministeeriumis valminud tulumaksuseaduse muudatuste eelnõuga, kuid peab vajalikuks selle teostamist läbimõeldult ja efektiivselt.

Arusaadavalt on maksusoodustuste kaotamine tavalisele maksumaksjale ebameeldiv nähtus ja seega ka valitsuse jaoks ebapopulaarne samm. Selles valguses on maksusoodustuste kärpimine valitsuse poolt julge samm, märgib Maksumaksjate Liit.

Kõige efektiivsemaks toetusevormiks on otsene rahaline toetus tegelikule abivajajale, mitte üldine isikliku varalist seisu mittearvestav soodustus. Rahandusministeeriumis valminud eelnõuga soodustuse piiramine näitab õiget tendentsi, kuid pakutud tehniline lahendus on küsitav, märgib Maksumaksjate Liit.

Maksumaksjate Liidu hinnangul tuleks eesmärgiks seada kehtivas tulumaksuseaduses sisalduvate maksusoodustuste kaotamine ning selle arvelt enamlaekuvate summade jaotamine otsetoetustena tegelikele abivajajatele eluaseme rajamisel ja enese või oma pereliikmete koolitamisel.

Sellega oleks võetud suund arenenud maailmas erakordselt lihtsale ja läbipaistavale ning kuritarvitusi välistavale maksusüsteemile, mis vähendaks maksukogumisele tehtavaid kulutusi ning muudaks maksude tasumise korra arusaadavaks kõikidele maksumaksjatele. Samaaegselt oleks toetuste süsteemi kaudu tagatud abivajajate heaolu, seisab Maksumaksjate Liidu pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing