Savi sekretär korraldas ülemale võiduküsitluse

14. august 2001, 08:10

Riigikogu esimehe Toomas Savi sekretär korraldas Reformierakonna tütarfirmaga koostöös Savile presidendikandidaadina valimisvõitu ennustanud küsitluse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juunis ja juulis korraldas Reformierakonna tütarfirma Kodanikuhariduse SA volikogude esimeeste seas küsitluse, mis näitas, et Toomas Savi võidaks presidendivalimised 35 protsendi valijameeste häältega.

?Olen selle firmaga nii palju seotud, et viisin läbi viimase küsitluse,? ütles Savi sekretär Kadri Taim, kes uuris valijameestelt ka nende suhtumist haldusreformi, Euroopa Liitu ja kommunismi.

Kodanikuhariduse SA juhataja on Reformierakonna Tallinna volikogu fraktsiooni esinaine Maret Maripuu.

Küsimusele, kas on eetiline, et küsitlusi viib läbi erakonnale kuuluv firma ja riigikogu esimehe sekretär, vastas Reformierakonna presidendikandidaat Toomas Savi: ma pole kindel, et see nii oli. ?Ma pole selle küsitlusega kursis. Ma ei väida, et selle firma taga on Reformierakond, aga ma ei väida ka midagi muud,? ütles Savi. ?Kui Taim ütles nii, siis need on tema sõnad.?

Seda, miks paljud teated presidendikandidaadi tegemiste kohta tulevad riigikogu kantselei töötajatelt, põhjendas Savi Reformierakonna fraktsiooni kolimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing