Salmonellapisik surus pidulised haigevoodi

24. august 2001, 08:15

Salati sisse sattunud salmonellapisik saatis Raplamaal haigevoodi möödunud nädalal Lelle rahvamajas kahe sõbra sünnipäeva pidanud paarkümmend noort, keda kõhuvalu ja kõrge palavik üksteise järel murdma hakkas, kirjutab Postimees.

Esimestel sünnipäevalistel lõi haigus välja juba peojärgsel päeval, laupäeval. Järgnevatel päevadel haigestunute arv üha kasvas ning selle nädala alguseks oli sünnipäeval osalenud 49 noorest 19 kas kodus tõvevoodis või ravil Tallinnas Merimetsa haiglas ja Tartus.

Lelle perearst Katrin Abel kinnitas Postimehele haigestunute arvu, kuid ei tahtnud juhtunust lähemalt rääkida, öeldes vaid, et peol osalenud 17-26-aastatest noortest viis tuli veel teisipäeval kiirabiga Tallinna toimetada.

Haigevoodis olijatega ei õnnestunud Postimehel eile rääkida, kuid Merimetsa haigla ambulatoorse osakonna juhataja Lea Tammai ütles, et ühegi noore elu ohus pole ning neid lastakse järjest juba ka koju.

Esialgsetel andmetel võis peamiselt toore või halvasti küpsetatud liha ja muna kaudu leviv salmonelloosipuhang Lelles alguse saada kas kartuli- või makaronisalatist. Kaks 15liitrist ämbrit salatit tükeldati tähtpäeva pidava tüdruku juures kodus, temaga koos oma sünnipäeva pidanud noormehe ülesanne oli jookide muretsemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing